Lexicomp Online Dentistry Veritabanı

Lexicomp Online Dentistry, dis hastaliklari ile ilgili spesifik farmakolojik ve klinik bilgilere erisim sunarak, hasta bakim etkinliginin yukseltilmesine yardimci olan surekli guncellenen online bir veri tabanidir. Veritabani icerisindeki  fonksiyonlar kullanilarak ilac guvenligi gelistirilmekte, hastanin ilac gecmisi yonetilmekte, elektronik recete ve gorsel  hastalik teshis araclari sunulmaktadir.

Lexicomp Online Dentistry Kapsami:

Dental Lexi-Drugs

Lexi-Natural Products

Little Dental Drug Booklet

Dental Office Medical Emergencies

Oral Soft Tissue Diseases

Oral Hard Tissue Diseases

Clinical Dentistry

Oral Surgery

Pediatric Dentistry

Pediodontics

Endodontics

Dental Implants

Office Finance

Dental Alerts & Lexi Interact

Lexi-Drug ID

Lexi-CALC

Patient Education – Hasta Egitim bilgilerinde ilac ile ilgili bilgilerin tamami Turkce’dir.

Web Search

Yukarda listelenen Kapsam Hakkında detay bilgiler:

Dental Lexi-Drugs - Dişçilik alanında hasta bakım noktasında kullanılabilecek formatta geniş kapsamlı, güncel bilgilere erişim sunmaktadır. Kapsam dahilinde 7500’ün üzerinde ilaç bilgisi yer almaktadır. Tüm ilac monograflari, 32’ye varan farkli bilgi alanları içerisinde Lokal Aneztezi/ Vazokonstriktör Önlemler, Diş Tedavisi ve Dozaj bilgileri ile ilgili temel diş sağlığı konularını içermektedir.

Lexi- Natural Products – Genel olarak kullanılan 175’in üzerinde doğal ürün bilgisini içermektedir. Monograflar içerisinde dozaj ve standartlaştırma, raporlanmış kullanım bilgileri, aktif formlar, farmakolojik bilgiler, genel uyarılar ve diğer temel bilgiler yer almaktadır.

Little Dental Drug Booklet – Diş sağlığı alanında en genel kullanıma sahip ilaçlar ile ilgili kısa ve öz bilgileri sunmaktadır. Dental Office Medical Emergencies- Bu veritabanı diş doktorlarının pratik yapmaları için tasarlanmıştır, acil diş hastalıkları ve hastalıktan korunma konularını kapsamaktadır. Semptom analizleri ile tanımlanan spesifik acil dişçilik konuları, karar alma algoritmaları, iş yeri yaralanmaları ve temel yaşam destek konuları ve daha fazlası içerik kapsamında yer almaktadır.

Oral Soft Tissue Disease – Oral yumuşak doku hastalıkları ile ilgili teşhis, yönetim ve tedavi konularını içermektedir. 100’den fazla lezyon hakkında klinik ve genel karakteristik özellikler renkli fotoğraflarla birlikte sunulmaktadır. Örnek reçeteleri içermekte olan tedavi tavsiyeleri ve kısa- öz ilaç monografları da kapsam dahilinde yer almaktadır.

Oral Hard Tissue Disease – Bu veritabanı görsel tanımlama ve temel kemik lezyonlarının teşhisi konularında bilgiler sunmaktadır. Tüm lezyonlar ile ilgili klinik ve genel karakteristik özellikler 135’in üzerinde yüksek kalitede radyolojil fotoğrafı ile birlikte sunulmaktadır. Tedavi tavsiye ve incelemeleri de kapsam içinde yer almaktadır.

Clinical Dentistry – Dişçilik alanında genel kullanılmakta olan temel klinik prensip ve uygulamalarını içermektedir. Etkin teşhis ve tedavi aracı olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmış en önemli referans materyalleri, teşhis modları ve tedavi planlarını içermektedir. 300’den fazla renkli fotoğraf, röntgen ve çeşitli görsel içerikleri de kapsam içinde bulunmaktadır

Oral Surgery – Genel uygulanmakta olan oral cerrahi uygulamalarının yetkinliğini arttıracak formatta tasralanmış bir veritabanıdır.40 cerrahi vakaa 660 renki fotğraf ve videolar ile birlikte kapsam dahilinde yer almaktadır.

Pediatric Dentistry – Pediyatrik hasta grubunun sıklıkla karşılaştığı hastalıkların teşhis ve tedavi bilgilerini sunmakta olan bir veritabanıdır.180’den fazla görsel içerik çocuk ve ergenlerin diş tedavi bilgileri içinde yer almaktadır.

Periodontics – Kanıta dayalı teşhis, tedavi planlamaları, periodontal terapi ile ilgili kabul edilen yöntemler 285’den fazla görsel içerik ile birlikte sunulmaktadır.

Endodontics – Bu veritabanı içinde Endodonti tedavi konuları, en son teknoloji teknikleri, prosedür ve materyaller 275’den fazla görsel içerik ile birlikte sunulmaktadır.

Dosyalar