UpToDate® Lexidrug™

UpToDate® Lexidrug™ (eski adı ile Lexicomp); Wolters Kluwer tarafından sunulan, farklı içerik setlerinden ilaç bilgileri içeren kapsamlı ve güvenilir ilaç bilgi kaynağıdır.

UpToDate® Lexidrug™ içeriği, alanında uzman eczacı ve klinisyen editör kadro tarafından oluşturulmakta ve güncellemeler sürekli olarak incelenerek içeriğe eklenmektedir.

UpToDate® Lexidrug™; klinisyenlerin hasta bakımı sırasında ihtiyaç duydukları ilaç bilgilerinin yanısıra, detaylı ve kapsamlı ilaç bilgilerini de içermektedir.

Eczacılar, klinisyenler, akademisyenler ve hemşireler tarafından ilaç kararlarını desteklemek için kullanılan UpToDate® Lexidrug™, kanıta dayalı bilgiye hızlı ve kolay erişim sağlamaktadır.

UpToDate® Lexidrug™’u Türkçe arayüzle kullanabilir ve Türkçe kelimeler ile arama yapabilirsiniz.

UpToDate® Lexidrug™içerisinden erişebileceğiniz; doğal ürünler, hastalıklar, ilaçlar, sağlıklı yaşam ve taburcu talimatları gibi farklı konulardaki hasta eğitim materyallerini Türkçe dil seçeneği ile yazdırabilir ve hastalar ile paylaşabilirsiniz.

 

UpToDate® Lexidrug™ erişim adresi: https://online.lexi.com/lco/action/home

UpToDate® Lexidrug™ kullanımı ile ilgili videoları buradan izleyebilirsiniz.

UpToDate® Lexidrug™ Base Paket İçeriği:

Lexi-Drugs Multinational: Advers reaksiyonlar, doz bilgileri, endikasyonlar, özel uyarılar, ilaç güvenliği sorunları, farmakodinamik/kinetik ve 100'den fazla ülkeden ticari isimler içermektedir.

Pediatric and Neonatal Lexi Drugs: Detaylı yenidoğan ve pediatrik doz bilgileri de dahil olmak üzere; bu popülasyona ait ilaç bilgilerini içermektedir.

Geriatric Lexi-Drugs: Geriatrik ve yetişkin popülasyonlarında ilaç etkileşimleri ve ilaç dozlaması ile, böbrek/karaciğer yetmezliği olan hastalarda doz ayarlamaları hakkında kapsamlı bilgiler içerir.

Natural Products Database: Yaygın olarak kullanılan doğal ürünler için, klinik genel bakış bölümü, kullanımı, dozu, yan etkileri ve etkileşimleri hakkında bilgiler içermektedir.

Pharmacogenomics: ilaç dağılımını ve/veya duyarlılığını etkileyebilecek anahtar genetik varyasyonlarla ilgili bilgiler sunar.

Infectious Disease: Hastalık sendromları, organizmalar, tanı testleri ve antimikrobiyal tedavi bilgilerini içerir.

Lab Tests and Diagnostic Procedures: Tanısal testler ve prosedürlerin ayrıntılı açıklamalarının yanı sıra laboratuvar testlerinin arka planı ve bağlamı ile ilgili güncel bilgileri içerir. Hasta hazırlama, numune toplama/işleme ve çok sayıda klinik alan ve tanı disiplininde, klinik test sonucu yorumlaması hakkında bilgiler sunmaktadır.

Comparative Efficacy: Randomize kontrollü çalışmalar ile ilgili; çalışma tasarımı, hasta popülasyonu, müdahaleler, çalışma kaynağı finansmanı, birincil ve ikincil sonlanım nokta analizi, çalışmanın genel yorum analizi ve belirlenen sınırlamalarla ilgili bilgileri içerir.

Patient Education: İlaçlar, hastalıklar, prosedürler, taburcu talimatları, doğal ürünler ve sağlıklı yaşam konularını özetleyen broşürler içerir.

Facts and Comparisons A to Z Drugs: ABD ürünleri için sinoptik ilaç monograflarını içerir. Ürün bilgileri, dozlama, kontrendikasyonlar/uyarılar, advers reaksiyonlar, farmakoloji/farmakokinetik, ilaç sınıfı, telaffuz ve hasta eğitimini içerir.

Drug Allergy and Idiosyncratic Reactions: Bilimsel ve klinik literatürün entegrasyonuna dayanmaktadır ve alerjik mekanizmalar, kavramlar ve kategoriler hakkında bilgiler sunar.  Ek olarak, alerji ile karıştırılabilecek idiyosenkratik reaksiyonlar ile ilgili bilgiler içerir.

Briggs Drugs in Pregnancy and Lactation: Bir ilacın hamilelik ve emzirme sırasında kullanımı hakkında bilgi sağlar. Ayrıca Briggs'in tanımlarına bağlantılar ve PubMed'e çevrimiçi referans bağlantıları ile hamilelik ve emzirme önerilerini de içerir.

Lexi-Tox: Zehirlenmelerin ve aşırı doz kullanımların değerlendirilmesi, teşhisi ve tedavisinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir toksikoloji kaynağıdır. Toksisite ajanları (kimyasallar, farmasötikler, zehirler, nükleer, biyolojik ve terör ajanları) ve ayrıca toksik olmayan ajanlar, panzehirler ve dekontaminantlar, ev ürünleri, toksikolojiye özgü hesaplamalar ve ilaç tanımlama aracı içerir.

AHFS Essentials (Adult and Pediatric): İlaç monografı içeriği, kanıta dayalı ilaç bilgilerinin önde gelen kaynağı olan AHFS Drug Information'dan bilgiler içermektedir. Hamileler ve emzirenlerde güvenli ilaç kullanımı, endikasyon dışı kullanımlar ve ilacın farmakolojik eylemlerine ve etkilerine genel bir bakış içerir.

AHFS DI (Adult and Pediatric): Endikasyon dışı kullanımlar ve önerilerle kapsamlı ilaç bilgisi sağlar.

Tüm bu içerik setlerine ek olarak; IV Uyumluluk Tabloları, İlaç Karşılaştırmaları, İlaç Etkileşimleri, Hesaplayıcılar gibi farklı araçlara da erişim sağlamaktadır.

Ek Paketler:

Formulink: Hastane formülerisinin Lexicomp içine entegre edilmesiyle, formüleride bulunan ilaç bilgilerine, kısıtlamalara, muadil ilaç bilgilerine, IV ve uygulama kılavuzlarına, politika ve prosedür bağlantılarına, reçete yazma ve erişim kısıtlamalarına Lexicomp içinden erişim sağlanmaktadır.

Martindale: Dünya çapında mevcut farmasötik ürünler hakkında kapsamlı bilgilere hızlı ve kolay erişim sağlar.

İndirilebilir Dosyalar

Daha fazla doküman ve bilgi için lütfen destek@geminibilgi.com.tr adresine talebinizi bildiriniz.